Saugaus eismo pranašas pabuvojo Lietuvoje

Š.m. lapkričio mėn. 16 d.  Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas, kuris į Lietuvą pirmą kartąistorijoje atskraidino Tarptautinės automobilių federacijos ( FIA)  prezidentą Žaną Todą ( Jean Todt).FIA prezidento tikslas  buvo susitikti su FIA nariais – klubais viekiančiais Lietuvoje, t.y. Lietuvos automobilininkų sąjungos ( LAS) , Lietuvos automobilių sporto federacijos ( LASF) ir Lietuvos automobilių klubo ( LAK ) atstovais, o taip pat su Lietuvos vyriausybinių organizacijų atstovais aptarti automobilių sporto ir saugaus eismo klausimus.

„ Esame FIA nariai nuo 1992-ųjų, – teigia Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) prezidentas Rimvydas Anusauskas, – aktyviai dalyvaujame FIA veikloje ir labai džiaugiamės atsiradusia galimybe su FIA prezidentu aptarti automobilių sporto, ir, ypač, eismo saugumo klausimus. FIA prezidentas asmeniškai pareiškė norą artimiau susipažinti su LAS veikla minėtose srityse”.

Tarptautinė automobilių sporto federacija (FIA) šiai dienai vienija apie 140 automobilininkų klubų, federacijų ir asociacijų visame pasaulyje. Be automobilių sporto, viena iš prioritetinių FIA veiklos sričių – eismo saugumas. FIA visapusiškai remia Jungtinių Tautų Organizacijos paskelbtą „Saugaus eismo veiksmų Dešimtmetį 2011-2020″ ir savo iniciatyva „Action for Road safety” kviečia FIA narius – klubus visame pasaulyje imtis realių veiksmų tam, kad avarijų aukų skaičius keliuose per ateinantį dešimtmetį sumažėtų perpus.
Kitą dieną svečias susitiko su Lietuvos Susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu, kur,  dalyvaujant miestų klubų atstovams,  buvo aptarta šalies saugaus eismo gerinimo klausimai. Taip pat dalyvaujant, LAS, LASF ir LAS , Susisiekimo , Švietimo ir mokslo ministerijos  , Sporto departamento atstovams  prie „apvalaus stalo“ buvo aptarta situacija šalies keliuose,  aptartos  saugaus eismo  gerinimo bei autosporto vystymo perspektyvos.

FIA (Tarptautinės automobilių federacijos) prezidento Jeano Todto vizitas Lietuvos automobilininkų sąjungos būstinėje, Vilniuje

“Net ir neturint daug pinigų, tačiau turint daug entuziazmo, galima labai daug nuveikti eismo saugumo labui” – sakė p. Jeanas Todtas, išklausęs Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) prezidento Rimvydo Anusausko pristatymą, Lietuvos automobilininkų sąjungos būstinėje, Vilniuje.
Lapkričio 17 dieną susitikimas LAS biure buvo surengtas tam, kad LAS bei kitos FIA narės – organizacijos: Lietuvos automobilių klubas, Lietuvos automobilių sporto federacija turėtų galimybę FIA prezidentui pristatyti savo veiklą automobilių sporto, eismo saugumo ir kitose srityse.

LAS prezidentas, Rimvydas Anusauskas pristatė FIA prezidentui, bei susirinkusiems svečiams dvi LAS veiklos sritis: komercinę ir visuomeninę. Komercine veikla buvo įvardintas LAS pagrindinis produktas – LAS narystės kortelės, kuriomis sėkmingai naudojasi ir gauna įvairias nuolaidas jau per aštuoniasdešimt tūkstančių Lietuvos vairuotojų; taip pat techninės pagalbos paslaugos Lietuvoje ir užsienyje, Kelių Eismo taisyklių nuotolinė mokymosi programa būsimiems vairuotojams ir kitos paslaugos. FIA prezidentą domino paslaugos, kurias automobilininkų klubas teikia savo nariams.

Ilgiau buvo apsistota ties visuomenine LAS veikla: ralio “LAS TAURĖ” organizavimu ir veikla eismo saugumo srityje. Du klausimai: automobilių sportas ir eismo saugumas ir buvo pagrindiniai, kuriais FIA prezidentas diskutavo savo vizito Lietuvoje metu. Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas bei kiti kolektyvo nariai šiais klausimais turėjo ką pasakyti p.Todtui. Mat jau nuo 2006-ųjų Lietuvos automobilininkų sąjunga yra automobilių sporto mėgėjų ralio “LAS TAURĖ” organizatorė. Kasmet organizuojami 6-7 ralio etapai, vykstantys vis kituose Lietuvos miestuose: Alytuje, Kaune, Vilniuje, Šiauliuose…Gruodžio mėnesį, rengimai apdovanojimų vakarai, pagerbiami lenktynių prizininkai, rengimos ir eismo saugumo akcijos.

Kelių eismo saugumas – tai sritis, kurioje Lietuvos automobilininkų sąjunga yra lyderė tarp kitų FIA klubų, veikiančių Lietuvoje. FIA prezidentui buvo pristatytas ir pagrindinis LAS projektas “Apsaugok vaiką nuo pavojų kelyje!” vykdomas nuo 2008-ųjų, skatinantis naudoti automobilines vaikų saugos kėdutes, ir kiti projektai bei eismo saugumo akcijos, kurias LAS vykdo nuolat, stengdamasi pasinaudoti kiekviena proga skelbti Lietuvos visuomenei žinią apie saugų elgesį keliuose.

“Visi puikiai žinome, jog yra trys pagrindiniai faktoriai, nuo kurių priklauso mirčių ir sužalojimų skaičius keliuose: kelių infrastruktūra, automobilių saugumas ir eismo dalyvių elgesys, – sakė LAS prezidentas Rimvydas Anusauskas,- mes neturim galimybės gerinti kelių infrasruktūros, mes negalim gaminti saugesnių automobilių, tačiau mes galim ir reikia prisidėti prie žmogiškojo faktoriaus ugdym. Lietuvos automobilininkų sąjunga ir LAS klubai, turim puikią galimybę vykdyti švietėjišką veiklą – mokyti saugaus elgesio gatvėse ir keliuose tiek mažus vaikus, tiek ir suaugusiuosius; tiek pėsčiuosius, tiek dviračių, tiek ir keturračių transporto priemonių vairuotojus. Ir savo veiklą vienu metu galim vykdyti visoje Lietuvoje, nes šiuo metu 18-oje Lietuvos miestų veikia 23 LAS klubai.

Išvykdamas FIA prezidentas Ž. Todas  pabrėžė, kad tik glaudus šalies vyriausybės bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas saugaus eismo  bei autosporto vystymo klausimais žymiai sumažintų žūčių skaičių ir pakeltų autosporto vystymosi lygį Lietuvoje.

Saugių  Jums kelionių, mieli alytiškiai. Jūsų Lietuvos automobilininkų  sąjunga.

Jūs galite palikti atsakymą, arba sekti iš savo puslapio.

Palikite atsiliepimą