Lietuvos jaunųjų dviratininkų rinktinė Paryžiuje iškovojo bronzos medalius

Š.m. rugsėjo 16-19 dienomis Paryžiuje įvykusiame XXVI-ajame FIA (Tarptautinės automobilių federacijos) Europos eismo saugumo konkurse, nusileidus tik Rusijos ir Čekijos komandoms, Lietuvos jaunųjų dviratininkų rinktinė užėmė III-ąją vietą.

Konkurse dalyvavo 25 komandos iš įvairių Europos šalių.
Lietuvą atstovavo:
Vilkevičiūtė Viktorija (Marijampolės savivaldybės Lygumų pagrindinės mokyklos penktokė)
Markušenkaitė Audronė (Skuodo rajono Ylakių gimnazijos penktokė)
Radzevičius Eimantas (Kauno rajono Julijanavos katalikiškos vidurinės mokyklos penktokas)
Valiukas Jokūbas (Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos penktokas)
Lietuvos automobilininkų sąjungos direktorius Kęstutis Kestenis, treneriai: Edvinas Adomavičius ir Saulius Janulevičius.
„ Ruošdamiesi šių metų konkursui įdėjome ypatingai daug pastangų,- teigė LAS direktorius Kęstutis Kestenis, daugiau nei dešimtmetį vežantis vaikus į FIA eismo saugumo varžybas, – nes su mumis šiais metais nevyko ilgametis treneris Rimantas Tepcovas. Labai jaudinomės, kaip gi pasiseks naujiems, daug mažiau patirties turintiems treneriams paruošti vaikus, surinktus iš įvairių Lietuvos vietų,  poros savaitgalinių treniruočių stovyklų metu. Kadangi treniruočių stovyklų metu daugiau dėmesio skyrėm praktiniam važinėjimui dviračiais, tad teorines žinias pagilinti teko ir kelionės į Paryžių metu.”
„Na, bet rezultatai parodė, jog pastangos davė vaisių, – džiaugėsi K.Kestenis, – vaikai ir treneriai dirbo kaip viena stipri komanda. Juk nugalėjom tokius lyderius kaip rusai ir čekai, kurie kasmet pasiekia aukštų rezultatų. Rusijos komanda, šiemet, kaip ir pernai, užėmė I-ąją vietą.”
FIA Europos eismo saugumo lavinimo konkursas yra vykdomas kasmet vis kitoje Europos šalyje,  siekiant gerinti vaikų saugaus eismo mokymą įvairiose Europos valstybėse bei pademonstruoti visuomenei ir valdžios atstovams šio mokymo svarbą. 10-12 metų vaikai atlieka važiavimo dviračiais praktines užduotis bei teorines – susijusias su eismo saugumu. FIA skatina savo narius – šalių klubus, kuo aktyviau dalyvauti savo šalies vaikų saugaus eismo mokymo veikloje.
Lietuvos automobilininkų sąjunga (LAS) yra FIA narė, aktyviai dalyvaujanti jos renginiuose. LAS paruoštos Lietuvos jaunųjų dviratininkų komandos FIA organizuojamuose Europos eismo saugumo lavinimo konkursuose dalyvauja jau 15 metų.
Lietuvos rinktinės narius paruošti tarptautinėms varžyboms ženkliai padeda LR Susisiekimo ministerija bei Lietuvos kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.
Šaltinis: www.las.lt
Jūs galite palikti atsakymą, arba sekti iš savo puslapio.

Palikite atsiliepimą