Pasitikrinome KET žinias Saugaus eismo dieną

Praėjusios savaitės ketvirtadienį Alytaus autoklubas savo kompiuterinėje mokymo klasėje sudarė galimybės miestelėnams pasitikrinti kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo žinias. Žinia savaitės pradžioje buvo paskelbta pagrindiniuose miesto žiniatinkliuose Alytusplius.lt, Alytaus gidas.lt, Alytaus autoklubo tinklalapyje ir tinkle Faceebook.

Alytaus autoklubo direktorius Rimvydas Anusauskas pasidžiaugė, kad eismo saugumo situacija kasmet gerėja. 2016 m. šalies keliuose žuvo beveik 22 procentais  eismo dalyviais mažiau, negu 2015 metais, nors pagal bendrą žuvusiųjų skaičių, mes dar daugiau kaip keturis kartus lenkiame visą eilę Europos šalių. Pvz.: Vokietijoje, kuri yra aštuntoje vietoje Europoje pagal žuvusiųjų skaičių eismo įvykių metu keliuose žuvo viso 44 žmonės. Taigi pasitemti dar reikia.O tam, kad aukų skaičius eismo įvykiuose sumažėtų reikia pirmiausia gerai žinoti KET reikalavimus ir svarbiausia jų laikytis – sakė Alytaus autoklubo vadovas.

Deja, nors ir geriausius rezultatus parodžiusiems dalyviams Alytaus autoklubo rėmėjai – Alytaus Melga, Alytaus chemija ir Škodos atstovas „Autodeta ir Ko“ įsteigė prizus, tačiau eilė prie kompiuterių nesusidarė. Dalyvauti žinių patikrinime susirinko vos 13 dalyvių. Aktyviausi šiame renginyje buvo Jotvingių gimnazijos moksleiviai. Iš visų dalyvavusių V.Į.“Regitra“ egazaminą būtų išlaikę 6 dalyviai. 100 procentų vienos minutės skrtumu I – ąją ir II – ąją vietas pasidalijo Jotvingių gimnazijos moksleivės Aistė Mažeikaitė ir Kamilė Leščinskaitė, III-  ąją vietą užėmė cialis pas cher Diana Barinaitė dirbanti PC „Maxima“.  Iš išlaikiusių egzaminą sekančias vietas laimėjo taip pat merginos iš Jotvingių gimnazijos: Ingrida Mikalauskaitė, Gintarė Blažonytė ir Laura Čepauskaitė.

Eismo saugumo specialistų atlikti tyrimai rodo, kad pagrinde nelaimingi įvykiai keliuose vyksta dėl žemos eismo dalyvių kultūros, atsakomybės ir vieni kitų supratingumo  lygio. Tačiau per du naujų vairuotojų rengimo mėnesius šių savybių neišugdysi. Pradėti ugdyti  sąmoningą eismo dalyvį turime  jau nuo mažų dienų.

Ateityje, manome, kad reiktų stengtis pasinaudoti galimybe pasitikrinti savo KET žinias kiekvienam vairuotojui, nes tiktai nuo eismo taisyklių ir saugaus eismo pagrindų  žinojimo galime žengti sekančius žingsnius link jų vykdymo sumažinant skaudžių nelaimių skaičių  kelyje.

Alytaus autoklubo kolektyvas gali sudaryti sąlygas pasitikrinti savo KET žinojimą prie kompiuterių kiekvieną darbo dieną nuo 8  iki 14 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jūs galite palikti atsakymą, arba sekti iš savo puslapio.

Palikite atsiliepimą