Į saugaus eismo konkursą išlydėtiems dviratininkams – valdžios padrąsinimas

Lietuvos jaunųjų dviratininkų komanda, pasiruošusi pagarsinti šalies vardą Europoje, trečiadienio rytą iš Alytaus išvyko į Austriją, kur vyks trisdešimtą kartą rengiamas Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Europos eismo saugumo konkursas. Jaunuosius sportininkus į kelionę atvyko išlydėti ir miesto vadovai.

„Tai yra labai geras projektas, lavinantis jaunuolių gebėjimus saugiai elgtis su eismo priemonėmis, saugiai jaustis kelyje. Džiugu, kad komanda vyksta į europinio lygio varžybas, linkime jiems sėkmės. Tikime, kad vaikai nepasimes, gerai startuos, o mes lauksime gerų žinių“, – sakė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius kartu su savo pavaduotoju Tautvydu Tamulevičiumi atvykęs į Alytaus autoklubą paspausti sportininkams rankų ir juos padrąsinti.

Nors Lietuvos komanda ne vieną kartą yra tapusi konkurso nugalėtoja ir prizininke, tačiau šįkart, kaip prisipažino Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas, Alytaus autoklubo vadovas Rimvydas Anusauskas, su vaikais reikėjo nemažai padirbėti.

„Ankstesniais metais mes išvykimui labai gretai pasiruošdavome, nes tuo metu saugiam eismui buvo skiriamas didelis dėmesys mokyklose. Dabar situacija yra kitokia, ši mokymo sritis yra labai apleista, todėl treniruojant Lietuvos komandą reikėjo įdėti daug pastangų. Labai tikiuosi, kad kitais metais mūsų komandoje bus bent vienas alytiškis“, – kalbėjo LAS prezidentas R. Anusauskas.

Lietuvos automobilininkų sąjunga (LAS) yra FIA narė, aktyviai dalyvaujanti jos renginiuose. LAS paruoštos Lietuvos jaunųjų dviratininkų komandos FIA organizuojamuose Europos eismo saugumo lavinimo konkursuose dalyvauja jau 17 metų.

Trečiadienį į Austriją, kur Vienoje vyks konkursas, išvykusią Lietuvos dviratininkų komandą sudaro du berniukai ir dvi mergaitės (gim. 2003-2004) iš Panevėžio rajono, Kauno, Marijampolės ir Šakių rajono mokyklų.

Jaunuosius sportininkus Europos eismo saugumo konkursui paruošė marijampolietis Benas Jankevičius, turintis bene dvidešimties metų patirtį šioje srityje, organizuoti stovyklą Alytuje, kurioje vaikai treniravosi, padėjo Alytaus miesto tarybos narys, komandos vyresnysis treneris Saulius Janulevičius.

Alytuje liepos pabaigoje prasidėjusioje stovykloje vaikai praktinius įgūdžius lavino specialiai paruoštoje Vidzgirio pagrindinės mokyklos sporto salėje, teorines žinias stiprino Alytaus autoklubo klasėje.

Kad vaikai pasiruošimo konkursui metu nuo intensyvaus dirbo galėtų ir pailsėti, nemokamą pramogą jiems dovanojo nuotykių parko „Tarzanija“ vadovai Giedrė ir Mindaugas Aldoniai, kurie jaunųjų šalies dviratininkų komandai suteikė galimybę pasivažinėti naujaisiais kartingais.

Vienoje penktadienį vyksiančiame saugaus eismo konkurse dalyvaus 25 komandos iš įvairių šalių.

Prie jaunųjų dviratininkų paruošimo, stovyklos organizavimo ir kelionės į konkursą prisidėjo ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos bei Alytaus autoklubas.

 

Jūs galite palikti atsakymą, arba sekti iš savo puslapio.

Palikite atsiliepimą